zaujimavosti

Na základě zkušeností z mého oboru a také na základě dotazů od klientů, jsem se rozhodla sepsat tento článek. Vzhledem k tomu, že od dětství sportuji a s lidmi v této oblasti pracuji už několik let, vychází informace níže uvedené pouze z mých vlastních zkušeností a poznatků jak z pozice maséra/terapeuta (praxe jak soukromá tak i na klinice na odd.rehabilitace), tak i přímo jako pacienta na rehabilitacích).

 

Letné búrky sa nezaobídu bez hrmenia a osvetľovacieho sprievodu. Staré civilizácie si blesky uctievali. Len ťažko si mohli vtedy vysvetliť jeho vznik, tak si dokonca vytvárali bohov blesku a hromu. Dnes už dobre vieme, čo to blesk je, ako vzniká, poznáme viacero druhov blesku, aj ako vzniká hrmenie a akou rýchlosťou sa šíri.

Ebola je vírusové ochorenie patriace do skupiny hemoragických horúčok, spôsobujúca silné krvácanie. Predstavuje jednu s najnebezpečnejších nákaz na našej planéte. Úmrtnosť tvorí od 50% až do 90%. Jeho pôvodcom je filovírus ebola (FILOVIRI - nitkové vírusy, ktoré sú zákernou skupinou RNA vírusov). Ohniská sa vyskytujú predovšetkým v odľahlých dedinách v regióne strednej a západnej Afrike, v blízkosti dažďových pralesov.

Stránky

Odoberať RSS - zaujimavosti