Je profesionálni fotograf divokých zvierat s Veľkej Británie. V roku 2009 začal rozvíjať svoje vlastné zariadenia pre získavanie záberov nebezpečných divokých zvierat. To viedlo k vytvoreniu BeetleCam (fotoaparátu a DSLR kamery s diaľkovým ovládaním). Fotografuje zvieratá na celom svete, ale jeho hlavným cieľom v posledných rokoch sa stala Africká príroda.

Časť svojho detstva strávil v Tanzánií, kde sa prvýkrát vyvinula jeho vášeň pre Afriku a jej divokú prírodu. V roku 2012 sa presťahoval do Zambie na rok a strávil veľa času objavovaním údolia Luangwa (národný park- www.zambiatourism.com). Po návrate do Veľkej Británie v roku 2013 vydal novú verziu BeetleCam a začal pracovať na diaľkovo ovládaným vrtuľníkom.

 

Lucas je taktiež vášnivým ochrancom prírody. Snaží sa zvýšiť povedomie o organizáciách, ktoré sa venujú ochrane zvierat na svojich webových stránkach a sociálnych médiách. Cez svoju prácu sa snaží inšpirovať ľudí aby oslavovali a zachovali prírodné krásy našej planéty.

V roku 2006 založil webovú stránku Earth Shots (www.earthshots.org), každý deň je vybratá jedna fotografia od ľudí, ktorý na stránku prispievajú oslavujúca rozmanitosť našej planéty. Taktiež založil Photo Competitions (www.photocompetitions.com) webovú stránku propagujúca prestížne fotografické súťaže po celom svete.

Autor: Matúš Kekely

 

 

Photos:Will Burrard Lucas

 

 

Tags: 
príroda
Zdroj: 
burrard-lucas.com